Need a gift? Everybody loves gift cards!

Sunday, May 10, 2009

Meijer 5/10 - 5/16

My Meijer doubles manufacturer's coupons that have a face value of $.50 or lower, check with your Meijer to see if they will double coupons.

Eggs 98¢

Dole Classic Iceberg Salad 98¢

Meijer Gallon Milk $1.98

Nestle Cookie Dough $2
Use $1/1 from 3-29 RP
Final Price: $1

HOUSEHOLD

Softsoap Liquid Hand Soap 99¢
Use .35/1 from 4-26 SS
Final Price: 29¢/each

PAPER

Ziploc Containers $2
Use $1.50/1 from 5-10 SS
Final Price: $.50/each

Ziploc $2
Use .40/1 from 5-10 SS
Final Price: $1.20

LAUNDRY

Snuggle $4
Use $1/1 from printable
Final Price: $3

CONDIMENT

Kraft Mayo $2
Use $1/1 from 4-26 SS
Final Price: $1

Kraft BBQ Sauce $1
Use .75/1 from 5-3 SS
Final Price: 25¢

BAKING

Duncan Hines Brownie Mix $1.67 (buy 3 for coupon)
Use $1/3 from 2-1 SS
Final Price: $1.34/each

PASTA, GRAINS & SIDE DISHES

Meijer Extra or Whole Wheat Pasta 99¢

CEREAL & BREAKFAST FOOD

Kellogg’s Cereals Select Varieties $1.80
Use $1/1 printable from coupons.com or from my sidebar to the right or printable from Kellogg’s or $1/1 from 4-5 RP
Final Price: 80¢

Select General Mills Cereals $2.99 (approx. price)
Use .75/1 or .55/1 printable from coupons.com
Get $5 off at register when you buy 4 in one transaction
Final Price: 99¢/each

SNACK & CANDY

Buy (2) Nabisco Snack Crackers @ 2/$5, Get (3) Kraft Chunk Cheese 6-8 oz for $1 for all 3!

Doritos - Buy 1 Get 1 FREE

MEAT

Oscar Mayer Hot Dogs $1.25 (buy 2 for coupon)
Use $1/2 from 5-10 SS
Use $1/2 from Meijer Mealbox
Final Price: 25¢/each

Ball Park Franks $2.50 (buy 2 for coupon)
Use $1/2 from 4-26 SS
Final Price: $2/each

FROZEN FOODS

Morningstar Frozen Food Products $3.33

DiGiornio Pizza $3.33
Use $1/1 printable from coupons.com
Use $1/1 from Meijer Mealbox
Final Price: $1.33

Tyson Bagged Breaded Chicken $4.50
Use $1/1 from 5-10 SS
Final Price: $3.50

PRODUCE & DELI

Bananas 28¢/lb

Aspargus 99¢/lb

Stawberries 1 lb container $1.25

Charlies Pride Roast Beef $4.99/lb

PERSONAL CARE PRODUCTS

Colgate Total Whitening Toothpaste $3
Use $1/1 from 5-10 SS
Final Price: $2

BEVERAGES

Pepsi 24 packs 2/$10 (Limit 2)

No comments:

Post a Comment

Search This Blog